Pāriet uz saturu
Iconbar. Protein bar. Chocolate and Coconut

Proteīna batoniņu vēsture, sastāvs un priekšrocības

Ievads

Olbaltumvielu batoniņi savu popularitāti ir iemantojuši jau krietni sen. No pieticīgiem pirmsākumiem, kad tie bija saistīti ar garšas un mārketinga problēmām, tie ir kļuvuši par daudzpusīgu un ērtu uztura izvēli visu sabiedrības slāņu pārstāvjiem. Šajā rakstā mēs aplūkosim proteīna batoniņu vēsturi un attīstību, uz ko jāpievērš uzmanība to sastāvā, kā arī kāpēc un kad tos izmantot kā daļu no veselīga dzīvesveida un uztura plāna.

Proteīna batoniņu vēsture un attīstība

Pirmie gadi un garšas izaicinājumi

Proteīna batoniņiem bija nestabils sākums to nepievilcīgās garšas un konsistences dēļ. Pirmajos gados šie batoniņi bija vienkārši, bezgaršīgi un galvenokārt paredzēti ātrai olbaltumvielu sagādei sportistiem. Sākotnēji tos tirgoja kā "uztura batoniņus" vai "enerģijas batoniņus", nevis kā "proteīna batoniņus". Termins "proteīna batoniņš" ieguva popularitāti tikai 2000. gados, lai gan proteīna uztura bagātinātāju uzņēmumi batoniņus bija ražojuši jau gadu desmitiem.

Laika gaitā veiktie uzlabojumi

20. gadsimta 70. gados uzņēmumi sāka uzlabot proteīna batoniņus, ieviešot jaunas garšas un eksperimentējot ar tekstūru. Šokolādes un vaniļas garšas padarīja tos pievilcīgākus plašākai auditorijai. Labākas sastāvdaļas un tehnoloģiskie sasniegumi uzlaboja garšu un tekstūru, padarot proteīna batoniņus piemērotus ne tikai sportistiem, bet arī kā veselīgas uzkodas un ātrus enerģijas avotus.

Tirgus daudzveidība

2000. gadu sākumā parādījās daudzveidīgs proteīna batoniņu klāsts, kas bija paredzēts dažādām mērķgrupām. Parādījās specializēti batoniņi sievietēm, veģetāriešiem, diabēta slimniekiem un tiem, kas vēlas zaudēt svaru. Šī daudzveidība deva iespēju ikvienam atrast savām vajadzībām piemērotu batoniņu.

Neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa

Mūsdienās proteīna batoniņi ir neatņemama daudzu cilvēku ikdienas sastāvdaļa. Tie kalpo kā degviela pirms treniņa, ērtas darba dienas uzkodas un ceļotāju pārtika ceļā. Cilvēki ir iecienījuši olbaltumvielu batoniņus, lai apmierinātu uztura vajadzības un atbalstītu aktīvu dzīvesveidu.

food pyramid

Uz ko jāpievērš uzmanība proteīna batoniņu sastāvā

Olbaltumvielu avots

Olbaltumvielu batoniņos jābūt pietiekamam olbaltumvielu daudzumam, lai apmierinātu ikdienas vajadzības, parasti tas ir.

10-20 grami vienā porcijā.

Cukura daudzums

Izvēlieties batoniņus ar mazāk nekā 5 gramiem cukura porcijā, lai izvairītos no cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs.

Tauku veids

Izvēlieties batoniņus ar veselīgiem taukiem, piemēram, mononepiesātinātajām un polinepiesātinātajām taukskābēm, un izvairieties no tiem, kuros ir pārāk daudz piesātināto tauku.

Sastāvdaļas

Meklējiet dabīgas sastāvdaļas, piemēram, pilngraudu produktus, riekstus, sēklas, augļus un dabīgus saldinātājus. Izvairieties no batoniņiem ar mākslīgām garšām, krāsvielām, konservantiem un ķīmiskām piedevām.

Šķiedrvielas un vitamīni

Augstas kvalitātes batoniņi bieži satur šķiedrvielas un dažādus vitamīnus un minerālvielas, kas papildina jūsu uzturu.

Porcijas lielums

Pārbaudiet porcijas lielumu, lai saprastu kaloriju daudzumu un uzturvielu saturu.

clock and woman running.

Kāpēc un kad lietot proteīna batoniņus: veselīga dzīvesveida un uztura pīlāri.

Pirms treniņa

Olbaltumvielu batoniņi nodrošina enerģiju un veicina muskuļu augšanu pirms treniņa, tāpēc tie ir ideāli piemēroti tiem, kas vēlas palielināt spēku un izturību.

Pēc treniņa

Tie palīdz atjaunoties pēc treniņa, piegādājot nepieciešamās olbaltumvielas muskuļu bojājumu novēršanai un veicina augšanu.

Ātrās uzkodas ceļā

Proteīna batoniņi ir ideāli piemēroti aizņemtiem darba laikiem, jo piedāvā uzturvielām bagātas un pārnēsājamas uzkodas.

Uztura papildināšana

Tie papildina olbaltumvielu uzņemšanu, īpaši veģetāriešiem, vegāniem vai tiem, kuri ievēro mazkaloriju diētas.

Kontrolē vēlmi pēc saldā

Olbaltumvielu batoniņi apmierina vēlmi pēc saldā bez pārmērīga cukura un tukšām kalorijām.

Secinājumi

Proteīna batoniņi ir attīstījušies no garšas ziņā sarežģītiem pirmsākumiem līdz daudzpusīgām uztura iespējām dažādiem dzīvesveidiem. Ja tos lieto saprātīgi, tie var atbalstīt fiziskās aktivitātes, nodrošināt ērtas uzkodas, papildināt diētas un palīdzēt kontrolēt tieksmi pēc ēdiena. Lai izdarītu apzinātu izvēli, vienmēr izlasiet produktu etiķetes un izvēlieties olbaltumvielu batoniņus, kas atbilst jūsu veselības un uztura mērķiem. Neatkarīgi no tā, vai esat sportists, aizņemts profesionālis vai vienkārši veselīga dzīvesveida piekritējs, olbaltumvielu batoniņi var būt vērtīgs ikdienas ēdienkartes papildinājums. Izmēģiniet Iconbar šeit!

Iepriekšējais raksts Miega mākslas apguve: visaptverošs ceļvedis, kā pārveidot savu ikdienu
Nākamais raksts Apdomīga uzkodu ēšana ir patiešām labvēlīga veselībai. Lūk, kas jums jāzina